Trudno się dziwić rozgoryczeniu – Maria Poprzęcka o książce Piotra Piotrowskiego

By  | 27/06/2011 | Filed under: recenzja, wszystkie

W „Dwutygodniku” ukazał się tekst Marii Poprzęckiej na temat „Muzeum krytycznego” – opublikowanej przed kilkoma tygodniami książki Piotra Piotrowskiego. Poprzęcka skupia się na drugiej części książki, która stanowi rodzaj sprawozdania z piętnastomiesięcznej dyrektury Piotrowskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie. Nas znacznie bardziej interesuje pierwsza część książki, poświęcona współczesnej muzeologii, a właściwie – jej wycinkowi – i to temu fragmentowi książki chciałybyśmy przyjrzeć się bliżej. Owoce wnikliwej lektury Piotrowskiego zaprezentujemy już wkrótce, a tymczasem polecamy lekturę Raportu z przegranej sprawy.