Eksperci w muzeach – inna perspektywa

By  | 21/10/2011 | Filed under: publikacja, wszystkie, wydarzenie

logo_comcolKilka dni temu ukazał się najnowszy numer newslettera COMCOL (Międzynarodowego Komitetu ds. Kolekcjonowania przy ICOM) a w nim niezwykle interesujący tekst Imke Duijf na temat potencjału partycypacji ekspertów i korzyści jakie mogą z tego płynąć zarówno dla muzeów, jak i dla zwiedzających. Gorąco polecamy ten artykuł oraz cały numer a także konferencję organizowaną przez COMCOL w Berlinie, podczas której przedstawimy projekt realizowany obecnie przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, w kontekście możliwości zastosowania w muzeum strategii partycypacyjnych do dokumentowania życia teatralnego. Spośród 87 zarejestrowanych uczestników, jako jedyne będziemy reprezentować Polskę na tej prestiżowej konferencji.

Tags: ,