Muzeum a społeczność lokalna – Paula dos Santos w Krakowie!

By  | 26/10/2011 | Filed under: wszystkie, wydarzenie

Miło nam poinformować, że na nasze zaproszenie, do Krakowa przyjedzie Paula dos Santos – brazylijska muzeolożka, prezes MINOM-ICOM (Movement for New Museology), kierownik studiów International Master’s Degree Programme in Museology w Reinwardt Academy w Amsterdamie.

Podczas spotkania, Paula opowie o tym, jak muzea mogą przyczynić się do budowania i rozwoju społeczności, w jaki sposób stać się mogą katalizatorem zmiany społecznej oraz o tym, jak konkretna społeczność może wykorzystać swoje dziedzictwo, by budować dialog, stymulować rozwój i walczyć z niesprawiedliwością społeczną. W swoim wystąpieniu przywoła też liczne przykłady inicjatyw, którym patronowała i które wspierała – od Brazylii po Afrykę – oraz opowie o tym, co przyczyniło się do ich sukcesu.

Spotkanie odbędzie się 4 listopada o godz. 18 w Małopolskim Instytucie Kultury

Strona MINOM

Projekt, przy którym pracowała dos Santos: Museu da Maré

Zaproszenie na spotkanie na stronie Platforma Kultury