O edukacji muzealnej – inaczej. Zaproszenie

By  | 19/03/2012 | Filed under: wszystkie, wydarzenie

Edukacja muzealna przeżywa ostatnio nie mniejszy boom niż same muzea (zarówno te istniejące, jak i te wciąż nie wybudowane). Biorąc pod uwagę, że na forum międzynarodowym dyskusje nad tym jak skutecznie wspierać procesy uczenia się oraz jak mierzyć ich rezultaty trwają od niemal pół wieku, nasuwa się pytanie, czy dziś można podejść do tego tematu w sposób świeży, z odmiennej perspektywy, kreśląc odważną wizję nowego podejścia do edukacji w instytucjach sektora GLAM.

Mamy nadzieję, że odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, dlatego serdecznie zapraszamy w najbliższą środę o godz. 17.30 do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, gdzie odbędzie się dyskusja panelowa Upowszechnianie, edukacja czy partycypacja? Współczesne muzea i ich publiczność. Związki teorii z praktyką z udziałem Moniki Dylewskiej (kierownik Sekcji Edukacji Muzeum Narodowego) oraz naszym.

Organizatorem spotkania jest Polskie Towarzystwo Pedagogiczne Oddział w Krakowie.

Zdjęcie: Wikimedia Commons