Wokół partycypacji – zapraszamy!

By  | 28/03/2012 | Filed under: wszystkie, wydarzenie

wokół partycypacji relacjaSłowo „partycypacja” w różnych kontekstach i sytuacjach odmienia się ostatnio przez wszystkie przypadki. Jak pewnie zdążyliście zauważyć, i my nie pozostajemy w tyle w tej deklinacji. Jednak co ona właściwie oznacza? Czy wszystko, co występuje pod jej szyldem, naprawdę jest partycypacją? Jakie skutki za sobą pociąga i jakie są jej konsekwencje dla muzeów i innych instytucji zajmujących się dziedzictwem?

Te pytania i całe mnóstwo innych chcielibyśmy sobie zadać podczas cyklu spotkań, który organizujemy wspólnie z Zespołem Dynamiki Ekspozycji Małopolskiego Instytutu Kultury.

Na pierwsze, inauguracyjne spotkanie zapraszamy w poniedziałek 2 kwietnia o 18.00 do Małopolskiego Instytutu Kultury. Naszymi gośćmi będą dr Paweł Kubicki (Instytut Europeistyki UJ) oraz Marcin Wilkowski (Historiaimedia.org). Wspólnie przyjrzymy się rosnącej roli partycypacji w różnych dziedzinach życia społecznego, szczególnie w kontekście miejskich ruchów obywatelskich oraz znaczeniu nowych technologii dla popularyzacji oddolnych inicjatyw służących ochronie i promocji dziedzictwa.

„Wokół partycypacji” – poniedziałek, 2 kwietnia, godzina 18.00, Małopolski Instytut Kultury (ul. Karmelicka 27, Kraków). Zapraszamy!

Cykl organizowany przy wsparciu Fundacji Studentów i Absolwentów UJ „Bratniak” w ramach projektu realizowanego przez Koło Naukowe Studentów MISH UJ „Strategie partycypacyjne w instytucjach dziedzictwa kulturowego”.