Dzień Wolnej Sztuki tuż tuż!

By  | 19/04/2012 | Filed under: wszystkie

Już wkrótce, 28 kwietnia o godzinie 12:00, w dwunastu polskich muzeach będzie można bez pośpiechu doświadczać sztuki! Jak piszą organizatorzy Dnia Wolnej Sztuki, powołując się na badania, zwiedzający statystycznie zatrzymują się przy każdym dziele na 8 sekund – Dzień Wolnej Szuki ma pokazać, że można inaczej. Przez godzinę, goście będą oglądać wystawy, zatrzymując się przy pięciu wybranych przez muzea dziełach. Przy każdym z nich będą stały osoby, których celem będzie zadawanie pytań, motywujących do samodzielnej refleksji.

Dzień Wolnej Sztuki jest polską edycją amerykańskiego Slow Art Day, który w tym roku gromadzi około 80 placówek na całym świecie. W tegorocznej polskiej odsłonie wezmą udział: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Narodowe w Poznaniu, MOCAK w Krakowie, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz sześć oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie – Gmach Główny – Galeria Sztuki Polskiej XX Wieku, Galeria Sztuki Polskiej XIX Wieku w Sukiennicach, Dom Jana Matejki, Dom Józefa Mehoffera, Pałac Biskupa Erazma Ciołka oraz Arsenał Muzeum Książąt Czartoryskich – Galeria Sztuki Starożytnej.

Polecamy gorąco niespieszne spotkanie ze sztuką, a wszystkich zainteresowanych zachęcamy do poszukiwania szczegółowych informacji na stronie www.dzienwolnejsztuki.pl oraz na profilu akcji na Facebooku.

Wstęp jest bezpłatny.