Festiwal Kultura 2.0 STATUS: obywatel

By  | 12/10/2012 | Filed under: wszystkie

Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia Kultura 2.0, które organizowane jest przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem STATUS: obywatel. W centrum uwagi stanie kulturowy wymiar tzw. „obywatela 2.0” oraz obywatelski wymiar kultury.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 26–27 października br. w siedzibie NInA, przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie.

Udział w festiwalu jest bezpłatny, wymaga wyłącznie wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej. Publikacja pofestiwalowa zostanie wysłana w pierwszej kolejności do zapisanych osób, a następnie opublikowana na stronie www.nina.gov.pl.

Wszyscy, którym nie uda się dotrzeć na festiwal Kultura 2.0, będą mieli możliwość obejrzenie online. Wybrane punkty programu będą transmitowane na stronie www.nina.gov.pl. Całość festiwalu będzie rejestrowana, a dokumentacja udostępniona po festiwalu na stronie NInA.

Festiwal kierowany jest do pracowników i odbiorców działań publicznych instytucji kultury (w tym domów kultury, muzeów i bibliotek), nauczycieli, organizacji pozarządowych, aktywistów i działaczy kulturalnych, artystów, a także teoretyków kultury, osób zainteresowanych rozwiązaniami interaktywnymi oraz przedstawicieli branży IT.

Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie: http://kultura20.pl/Community/76,Strona,PROGRAM.html

Jako kuratorki ścieżki „Archiwa społeczne” szczególnie polecamy wykład otwierający Simona Tannera (King’s College London), który przyjrzy się bliżej zmianom, jakie zaszły w działaniach związanych z  dziedzictwem w dobie cyfrowej oraz seminarium Ylva Berglund Prytz (Uniwersytet Oksfordzki), która  zaprezentuje wybrane przykłady tworzenia kolekcji przy zaangażowaniu społeczności oraz przy pomocy crowdsourcingu i wspólnie z uczestnikami seminarium zastanowi się nad tym, jakie trudności mogą pojawić się na etapie planowania lub realizacji tego typu projektów. Polecamy również prezentacje polskich archiwów społecznych.

Prezentacja Simona Tannera:

Simon Tanner Keynote for Kultura 2.0, Poland from Simon Tanner

Materiały audiowizualne będą dostępne wkrótce na stronie konferencji Kultura 2.0

Tags: ,