Konferencja „openGLAM. Otwarte zasoby kultury”

By  | 06/08/2013 | Filed under: wszystkie, wydarzenie

OpenGLAM

Konferencja openGLAM 2013. Otwarte zasoby kultury

Zapraszamy 11–12 października 2013 do Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki na pierwszą w Polsce konferencję na temat idei open GLAM — nowego sposobu myślenia o misji instytucji kultury i korzystania z jej zasobów. Program konferencji tworzymy wspólnie — do 31 sierpnia czekamy na propozycje sesji, warsztatów i wystąpień. Już teraz prowadzimy rejestrację uczestników konferencji.

O konferencji
Głównym celem konferencji jest prezentacja najlepszych przykładów inicjatyw już zrealizowanych oraz dyskusja nad zaletami otwartości i płynącymi stąd wyzwaniami. Szczególną uwagę chcemy poświęcić zagadnieniom edukacyjnym oraz prawnym. Konferencja openGLAM 2013 będzie okazją do spotkania osób doświadczonych we wdrażaniu inicjatyw otwartościowych z osobami i instytucjami, które zamierzają realizować tego rodzaju projekty. Mamy nadzieję, że stanie się okazją do zdobycia wiedzy i posłuży wymianie doświadczeń.

Kogo zapraszamy?
openGLAM 2013 to inicjatywa skierowana przede wszystkim do pracowników instytucji kultury i dziedzictwa, coraz częściej określanych jako część sektora GLAM. Do udziału zapraszamy również osoby współpracujące z tymi instytucjami oraz prowadzące projekty z wykorzystywaniem ich zbiorów: badaczy, animatorów kultury, twórców i pracowników organizacji pozarządowych.

Tworzymy razem program
Chcemy, żeby program konferencji był współtworzony przez wszystkich jej uczestników. Wierzymy, że w ten sposób zorganizujemy wydarzenie ciekawsze, lepiej prezentujące istotne projekty i zagadnienia, wreszcie lepiej odpowiadające na potrzeby instytucji kultury.

Zapraszamy do zgłaszania trzech rodzajów propozycji elementów programu konferencji:
+ sesje lub warsztaty: prosimy o przesłanie tytułu, streszczenia oraz propozycji uczestników sesji lub warsztatu trwającego 90–120 minut
+ pojedyncze wystąpienia: prosimy o przesłanie tytułu oraz streszczenia wystąpienia trwającego 20 minut
+ wystąpienia w sesji posterowej: prosimy o przesłanie tytułu oraz streszczenia wystąpienia trwającego kilka minut, uzupełnionego o plakat lub inną formę prezentacji

Jesteśmy otwarci także na inne pomysły elementów programu konferencji.

openGLAM 2013
Gdzie: Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa
Kiedy: 11–12.10.2013
Organizatorzy: konferencja jest organizowana wspólnie przez Zachętę — Narodową Galerię Sztuki, Stowarzyszenie Wikimedia Polska oraz Centrum Cyfrowe Projekt: Polska. Wydarzenie jest częścią realizowanego przez Zachętę projektu Otwarta Zachęta.
Rada programowahttp://openglam2013.pl/organizatorzy
Strona konferencji: http://openglam2013.pl

Program: http://openglam2013.pl/home/program
Program z opisami sesji w PDF
Harmonogram w PDF

Zgłoszenia i rejestracja: http://openglam2013.pl/zgloszenie-udzialu-w-konferencji

Tags: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *