o nas

05/01/2010

Jesteśmy entuzjastkami muzeów i muzeologii. Fascynują nas zarówno zagadnienia związane z teoretyczną refleksją z zakresu muzeologii i studiów nad dziedzictwem, jak i codzienna praktyka muzealna, której refleksja ta służy.

Działamy w tandemie i czerpiemy z tego dużą przyjemność. Zachęcamy do kontaktowania się z nami we wszystkich muzealnych i okołomuzealnych sprawach.

Więcej informacji na temat naszej bieżącej działalności znaleźć można tutaj.

Dorota Kawęcka

absolwentka MISH UJ oraz muzeologii w Reinwardt Academie (Amsterdam), stypendystka The Ryoichi Sasakawa Young Leaders Fellowship Fund i Huygens Scholarship Programme, laureatka konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Diamentowy Grant”, stażystka w Manchester Museum, koordynatorka projektu „Kompetencje instytucji kultury a praktyczny wymiar wdrażania otwartości”, tłumaczka, entuzjastka Portugalii i propagatorka Slow Movement.

Kontakt: kawecka[at]innemuzeum.pl

Twitter: @DorotaKawecka

Aleksandra Janus

badaczka, doktorantka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ, stypendystka MNiW, laureatka konkursu MNiSW „Diamentowy Grant”. Jako ekspertka odpowiadała za opiekę merytoryczną nad ścieżką Archiwa Społeczne w ramach Festiwalu Kultura 2.0 STATUS: obywatel (NInA2012) oraz wspólnie z Alicją Peszkowską zrealizowała projekt “Booksprint Podziel się spadkiem. Nowe technologie a sektor GLAM”. Pracuje w Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, współpracuje z Muzeum Woli Laboratorium Miasta. Więcej informacji na LinkedIn.

Kontakt: janus[at]innemuzeum.pl

Twitter: @AleksandraJanus

studentka IV roku MISH, członek stowarzyszenia kulturalno-edukacyjnego MOZAIKA, współorganizator II i III edycji Festiwalu Filmów Dokumentalnych o Muzyce „Muzyka i Świat”, członek stowarzyszenia ISZ (Inicjatywa na Rzecz Społeczeństwa Zrównoważonego),

5 Responses to o nas

1. Piotr Turkiewicz 15/11/2011 at 10:05 PM

Szanowne Panie,
    z dużym zainteresowaniem, a zarazem rozbawieniem przeczytałem tekst pt. „Nowoczesne i interaktywne, czyli wymarzone muzeum po polsku”. Niestety, jako osoba związana również z projektowaniem ekspozycji, muszę się generalnie zgodzić z postawioną tam diagnozą. Trafiłem na nią poszukując materiałów pokonferencyjnych “Muzeum w świetle reflektorów. Wystawa – naukowe laboratorium czy artystyczna kreacja” – tu również chciałbym złożyć wyrazy uznania za zamieszczony na stronie tekst referatu.
    Jeśli to nie będzie stanowić problemu, proszę uprzejmie o informację, czy pozostałe referaty oraz głosy w dyskusji zostały w jakiś sposób upublicznione, gdyż w sieci nie udało mi się ich odnaleźć – jest to dla mnie dość istotne, gdyż aktualnie pracuję nad koncepcją konkursową Muzeum Teatralnego w Krakowie, jestem zatem niezmiernie ciekaw reakcji środowiska muzealnego na przedstawiane przez Panie tezy oraz ogólnej kondycji i poglądów na rozwój tej dziedziny kultury ze strony osób decydujących o jego kierunkach.

Łączę wyrazy szacunku,

Piotr Turkiewicz

2. Aleksandra Janus 20/11/2011 at 1:57 PM

Szanowny Panie,

dziękujemy za komentarz. Bardzo nam miło, że zainteresowały Pana nasze teksty.
    Z chęcią podzielimy się z Panem informacjami i wrażeniami z krakowskiej konferencji poświęconej Muzeum Teatralnemu – więcej szczegółów na ten temat prześlemy w mailu korzystając z podanego przez Pana adresu.

Z pozdrowieniami,

3. Pingback: » Wopkół partycypacji. Spotkanie pierwsze. Muzeoblog

4. any 12/09/2012 at 8:21 PM

Witam,
    czy istnieje możliwość uzyskania od Pań e-materiałów pokonferencyjnych, z wydarzeń o których wspominacie na stronie? Jestem żywo zainteresowana tematyką, która poruszacie na innemuzeum.pl. Brak jest stron tak ciekawie prezentujących zagadnienia związane z muzeami, dlatego też chciałam Paniom pogratulować udanego projektu. Muzea, o tematyce szczególnie przyrodniczej, są mi bardzo bliskie, stąd też jestem bardzo ciekawa wyników badań, które Panie realizujecie w ramach diamentowego grantu. Znalazłam także informację, iż planujecie redagowanie blogów, czy mogę liczyć na podanie do nich linków abym mogła śledzić postępy w badaniach?
    Anna Ludwik

• Aleksandra Janus 13/09/2012 at 4:59 PM

Witam,
      dziękujemy, bardzo nam miło.
      Oczywiście, chętnie udostępnimy Pani te materiały, które posiadamy. Proszę napisać do nas maila na jeden z adresów podanych powyżej – tak będzie najłatwiej. A co do blogów – wciąż są w fazie przygotowań, ale linki do nich podamy na pewno, jak tylko zostaną uruchomione!
      Pozdrawiam,